Moderné kávovary sú naozaj multifunkčné spotrebiče. Viete, čo všetko taký kávovar dokáže?

Máte pocit, že kávovary sú pre vás zbytočným spotrebičom? Budete prekvapení, čo všetko môžete s kávovarom robiť a aké nápoje pre vás dokáže pripraviť.

Moderné kávovary sú naozaj multifunkčné spotrebiče. Viete, čo všetko taký kávovar dokáže?
(zdroj: unsplash.com)

Viete si predstaviť život bez technologických vymožeností, ktoré nám momentálne prináša? Napriek tomu, že mnohí z vás si povedia, že by mohol život trochu spomaliť a mohol by byť jednoduchší, je množstvo činností, ktoré nám technologické inovácie uľahčujú. Napríklad aj v takej kuchyni. Kuchynské spotrebiče ako napríklad hriankovače, rýchlovarné kanvice a aj dokonca kávovary sa stali úplne bežnou súčasťou života a fungovanie bez nich si niekto už nevie ani len predstaviť.

Dokonca aj bežné spotrebiče ako sú rýchlovarné kanvice prechádzajú do úzadia menia ich modernejšie kávovary. Moderné kávovary totižto nie sú len vymoženosťou kaviarní alebo ľudí, ktorí si na prípravu kávy potrpia, ale stali sa bežnou súčasťou nejedného domova, kde si na lahodnom moku veľmi radi pochutnajú.

Kávovary ponúkajú rôzne prevedenia, a tak si favorita spomedzi nich nájdete naozaj každý. Pákové kávovary sú vhodnejšie pre tých, ktorí si proces prípravy kávy užívajú a chcú si ju predstaviť presne podľa vlastnej chuti. Pri pákovom kávovare totižto dokážete ovplyvniť výslednú chuť kávy značným spôsobom. Tí, ktorí si síce radi pochutnajú na kvalitnom a nadýchanom espresse, no príprava kávy pre nich nie je nijak zaujímavá, pre nich sú skvelé plnoautomatické kávovary. Tie totižto spravia všetku prácu za vás, stačí stlačiť len jedno tlačidlo.

Multifunkčnosť kávovarov, ktorá vás prekvapí

Predtým ako sa rozhodnete pre kávovar do domácnosti, ujasnite si priority a očakávania. Moderné a kvalitné kávovary mnohých výrobcov ponúkajú naozaj všestrannú ponuku nápojov, ktoré si pomocou nich viete pripraviť. A preto je dôležité pri výbere zohľadniť aj kvalitu a recenzie výrobcu. Medzi popredných výrobcov kávovarov patrí napríklad talianska značka De’Longhi.

Multifunkčnosť kávovarov sa odzrkadľuje najmä v širokej ponuke nápojov, ktoré si pomocou kávovaru môžete pripraviť. Okrem klasického espressa vám moderné kvalitné kávovary vedia pripraviť aj napríklad nadýchané cappuccino či latte. Je to vďaka tomu, že kávovary sú vybavené napeňovačom mlieka, ktorý presne vie ako s mliekom pracovať a výsledná mliečna pena je skutočne nadýchaná a lahodná.

Okrem toho kávovary môžete využiť aj miesto rýchlovarnej kanvice. Bez toho, aby ste vyťahovali zo skrinky ďalší spotrebič si necháte z kávovaru pripraviť horúcu vodu, vďaka tomu máte napríklad prípravu čaju alebo detských pokrmov veľmi rýchlo a bez starostí hotové.

Multifunkčnosť kávovarov sa však neodráža iba v možnosti nápojov, ktoré si dokážete pomocou kvalitných kávovarov pripraviť ale aj vo funkciách, ktoré ponúkajú. Napríklad si môžete nastaviť mlynček na takú hrubosť, aká vám vyhovuje. To znamená, že značne dokážete ovplyvniť aj chuť výslednej kávy, aby bola presne taká ako vám vyhovuje.

Ďalej si môžete nastaviť aj silu kávy, to znamená, že ak máte chuť na kávu aj vo večerných hodinách, môžete nechať váš kávovar, aby vám pripravil kávu slabšiu ako bežne. Je to vďaka tomu, že si viete nastaviť intenzitu sily kávového moku.

Rovnako veľkou výhodou kávovarou je, že si dokážete pripraviť kávu aj z už pomletých kávových zŕn a najväčšou výhodou multifunkčných kávovarov je, že základné čistenie zvládajú uplne samé a netreba im venovať veľkú pozornosť na každodennej báze.

Avšak, treba si uvedomiť, že v porovnaní s jednoduchými kávovarmi alebo kapsulovými kávovarmi môžu byť multifunkčné kávovary nákladnejšie a väčšie, no funkcie, ktoré ponúkajú skvele obohatia váš každodenný život.

Komerčný článok