Čo vás stojí najviac peňazí? Alebo na ktorých renováciách by ste mali najviac šetriť

Čokoľvek sa doma chystáte rekonštruovať, bude stáť minimálne množstvo času – o financiách ani nehovoriac. Takéto projekty si vyžadujú častokrát veľa zručnosti a ak ju nemáte, priplatíte si aj za to, že to niekto urobí namiesto vás. Na druhej strane, bývanie neoceniteľne zatraktívnia.

Čo vás stojí najviac peňazí? Alebo na ktorých renováciách by ste mali najviac šetriť
(zdroj: unsplash.com)

Prvý dojem začína vonku

Atraktivitu a príťažlivosť domu do veľkej miery vytvárajú práve jeho vonkajšie priestory, hoci sa na nich pri rekonštrukciách myslí najmenej. Bazény či vydláždené terasy sú symbolom luxusu, a teda aj príjemného pocitu z toho, že sa nachádzate v ich blízkosti. Ak sa chystáte niečo také k vášmu príbytku pridať, odporúčame rozfázovať si celý postup tak, aby sa vaše náklady zefektívnili. Tento obyčajný strategický postup dokáže priam zázraky. Pomôcť vám v rámci finančných prostriedkov môžu aj naše kupóny pre kategóriu Dom a záhrada, vďaka ktorým môžete ušetriť na materiáloch, ale aj iných položkách.

Rozšírte priestorové možnosti

Rekonštrukcie sa niekedy robievajú aj kvôli nedostatočnému obytnému priestoru. Práve prestavba suterénu alebo podkrovia vám môže pomôcť tento problém vyriešiť. Na druhej strane, ak k nej nepristúpite rozumne, zaťaží vaše financie. Opäť platí, že je najlepšie začať podrobným rozplánovaním a tiež spoluprácou s odborníkmi, ak s prestavbou takýchto priestorov nemáte žiadne skúsenosti. Získajte nielen jednu, ale aj viaceré cenové ponuky a stanovte si priority, vďaka ktorým zmiernite nadmerné výdavky a zároveň sa postaráte o kvalitné spracovanie. Na nákup nábytku, či už do podkrovia alebo suterénu, odporúčame využiť náš zľavový kód Merkury Market. Nakúpite tak častokrát nielen výhodne, ale aj z pohodlia domova.

Šetrite tam, kde sa to dá

Kľúčové bývajú rekonštrukcie kúpeľní alebo kuchýň. Je to tak najmä preto, že zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti. Skúste teda porozmýšľať nad tým, či by nešlo dosiahnuť štýlový vzhľad aj bez toho, aby ste si nemuseli siahnuť hlboko do vrecka. Príkladom takéhoto riešenia je napríklad opätovné použitie nábytku alebo výberu odolnejších materiálov do vysoko frekventovaných priestorov. Priestory pre hostí zasa môžu využívať úspornejšie alternatívy aj bez toho, aby ste tak znížili ich estetiku či funkčnosť. Nakúpte zariadenie za skvelé ceny aj vďaka výpredajom či zľavám – využite napríklad náš MôjNábytok zľavový kód a ušetrite.