Najčastejšie chyby v interiéri – čo môže pokaziť celkový dojem z vášho domova?

Aj keď máte svoj dom alebo byt zariadený draho, moderne, úsporne alebo luxusne, najdôležitejším aspektom vášho bývania je aj tak dobrý pocit, ktorý vyvolá. Aby to tak bolo, musíte dodržať určité zásady, ktoré nebudú kaziť vaše snahy o pozitívne vibrácie a vyženú negativitu z vášho okolia. Ako na to?

Najčastejšie chyby v interiéri - čo môže pokaziť celkový dojem z vášho domova?
(zdroj: unsplash.com)

Aj televízia potrebuje svoje miesto

To, čo blokuje pocit pohodlnosti a útulnosti a spolu s ním aj kyslík a priestor, je množstvo nábytku. Ak je ho príliš, aj byt s dobrou rozlohou sa premení na stiesnenú celu. Nekupujte preto kusy nábytku len tak, ako sa vám hodí – malo by to byť systematické a premyslené riešenie. V opačnom prípade si zabezpečíte mnoho nesúrodého nábytku, ktorého bude veľa a nebude jednoliaty, takže pri nábytku platí, že menej, ale účelne je rozhodne viac, než luxusne, ale príliš. Hoci intenzita sledovania televíznych programov z roka na rok klesá, aj vypnutý televízor je dobrým “ničiteľom” pozitívnej energie. Vyhnite sa mu teda predovšetkým v spálni a v priestore s malými deťmi. Ak televízor potrebujete, pri výbere miesta myslite na to, aby slnečné lúče nerušili jeho sledovanie, pretože blízkosť zdroja prirodzeného svetla vytvára množstvo nepríjemností. Okrem toho, že to nie je príliš príjemné, vám to môže pokaziť zrak.

Myslite na zrkadlá

Účelom každej izby je, aby ste sa v nej cítili pohodlne. Či už je to obývačka, spálňa alebo kuchyňa. Práve závesy dodávajú priestoru pohodlie, noblesu a aj spomínanú útulnosť. Na druhej strane, priestor sa dá nimi aj pokaziť. Myslite na to, že nie do každej miestnosti sa hodia masívne závesy. Vyčleňte si pre nich miestnosti väčších rozmerov. Menšie miestnosti totiž nepotrebujú blackout, ktorý takýmito závesmi dosiahnete. Úplne postačí aj ľahší materiál, vďaka ktorému bude energia miestnosti ľahšia a príjemnejšia. Priestor vo veľkej miere formujú aj zrkadlá. Nie je najlepšie umiestňovať ich do spálne, ale na druhej strane treba povedať, že práve zrkadliace plochy vedia odraziť značnú časť negativity. Dôležitou súčasťou, ako vyčistiť váš dom od zlých energií pomocou feng šuej, je zakomponovať zrkadlá. Pritiahnete tým pozitívne vibrácie a zaistíte, že aj váš domov bude vyzerať úžasne.

Umelé kvety radšej nie

V byte alebo v dome to nie vždy vonia ideálne. Či už je na vine prach, slabé vetranie, nevynesené odpadky – všetko z toho sa podpisuje na tom, že energia priamo vo vzduchu nebude najlepšia. Vhodné je pravidelne vetrať a pomôžu aj správne zvolené vône. Ázijskou metódou je používanie vonných tyčiniek, udržíte tak váš domov s nádhernou vôňou a zároveň ho vyčistíte od negatívnej energie. Tú vám do príbytku vpustia aj umelé kvety. Na prvý pohľad sú síce lákavé, no počítajte s tým, že čoskoro sa na nich usadí prach a nečistoty. A to je opäť iba zdrojom vírenia prachu a vytvárania nie celkom zdravého a príjemného prostredia. Lepšie je dopriať si radšej z času na čas kvety živé, ako trvalo umelé.