Chcete do svojej domácnosti pritiahnuť šťastie a prosperitu? Možno neuveríte, čo na to stačí!

Každý rok bilancujeme, či bol tento rok lepší, ako ten predošlý a snažíme sa, aby ten, čo príde, bol ešte lepší. Život však nie je stále prechádzka ružovou záhradou. Napriek tomu existuje viacero spôsobov, ako si do života pritiahnuť pozitívne veci. Viete, že jedným z nich sú obyčajné izbové rastliny so silnou energiou?

Chcete do svojej domácnosti pritiahnuť šťastie a prosperitu? Možno neuveríte, čo na to stačí!
(zdroj: unsplash.com)

Čím viac stoniek, tým lepšie

Kvety našim domácnostiam prinášajú nielen viac pohodlia a krásy, ale aj spôsob, ako sa vyhnúť negatívnej energii. Napríklad také kaktusy sú považované za rastliny konfliktu. V harmonickej domácnosti teda nemajú čo robiť. Zato skvelou rastlinou pre šťastie v domácnosti je bambus – podľa feng šuej prináša majiteľom prosperitu, bohatstvo a šťastie. Záleží vraj aj na tom, koľko bambusových stoniek pestujete – dve stonky sú láska, tri stonky dlhý život, päť stoniek bohatstvo a šesť stoniek šťastie. Sedem znamená zdravie, osem rast a dvadsaťjeden aj celkovú prosperitu.

Jen bílou orchidej…

Takmer v každej domácnosti sa nájde aj orchidea. Má veľmi zaujímavé a pekne sfarbené veľké kvety a okrem toho ešte aj priťahuje do rodiny šťastie a podporuje harmóniu vo vzťahoch. Ďalšou exotickou a navyše aj mimoriadne odolnou rastlinou je antúria. Pri antúrii ide naozaj o veľmi originálny a svojím zjavom jedinečný kvet, ktorý znamená aj šťastie a hojnosť. Ak teda chcete do svojej domácnosti prilákať predovšetkým to prvé menované, určite si ju zožeňte. A okrem nej možno aj citrusovník, ten vám pritiahne aj peniaze. Okrem toho dokáže svojou sviežosťou prebudiť aj tvorivosť a radosť.

Nenáročné a plné šťastia

Rastlina, ktorej listy rovno pripomínajú mince, sa nazýva pilea. Je teda viac, než isté, že s touto rastlinou čaká vašu domácnosť veľké finančné šťastie. Okrem toho vás možno poteší aj fakt, že táto rastlina vôbec nie je náročná na starostlivosť. Počuli ste už o tučnoliste vajcovitom? Je to sukulent, ktorý vo svojich malých listoch uchováva vodu, takže opäť ide o rastlinu nenáročnú na pestovanie. Aj táto rastlina sa práve kvôli tvaru svojich listov spája s veľkým bohatstvom a šťastím. A na záver ešte obľúbený fikus – aj ten je krásnym doplnkom do vašej obývačky a zároveň aj skvelým darčekom. Obdarovaný bude mať určite vďaka tomuto darčeku v budúcnosti veľké šťastie a do domácnosti mu prinesie aj kúsok harmónie.