Najväčšie omyly pri rekonštrukciách a ako sa im vyhnúť?

Možno ste sa ich dopustili aj vy, či už pri snahe ušetriť, alebo jednoducho vlastnou neskúsenosťou. Ak vás však taká menšia či väčšia prerábka ešte len čaká, vďaka tomuto článku sa im môžete vopred vyhnúť.

Najväčšie omyly pri rekonštrukciách a ako sa im vyhnúť?
(zdroj: unsplash.com)

Kto šetrí, nemá za tri

Častokrát sa stáva, že uprednostňujeme dizajn pred praktickosťou. A omyl je na svete! Rovnako to platí aj pri šetrení. Ak investujete do drahej dlažby, ale chcete ušetriť napríklad na lacnom lepidle alebo škárovacej hmote, po mesiacoch sa dlažba začne hýbať, škáry popraskajú a vy vo výsledku za vytrhanie a výmenu podlahy dáte viac, než keby ste investovali do poriadneho lepidla. Takto by sme mohli pokračovať ešte dlho – lacná posteľ vám zničí chrbticu, lacné okná nebudú dobre izolovať a lacné dvere zasa neochránia pred potenciálnymi zlodejmi.

Ak nechcete plesnivý šatník

Dajte si pozor napríklad na umiestnenie zásuviek. Ak ich totiž dáte za skriňu alebo na iné nepoužiteľné miesto, budete po celom byte rozmiestňovať predlžovačky a káble, o ktoré skôr či neskôr zakopnete. Zásuvky navyše nemusia byť len v stene – môžete ich umiestniť aj do nábytku či kuchynskej linky. Plánovanie je teda v každom zmysle veľmi dôležité, aj čo sa trebárs týka umiestnenia šatníka. Nikdy ho nedávajte k vonkajším obvodovým stenám, kde dochádza k zrážaniu vody a začínajú plesnivieť steny, čo potom samozrejme cítiť aj na oblečení.

Myslite dopredu

Ak máte doma schody, nikdy nad ne nedávajte okno, či už strešné, alebo akékoľvek iné. Rovnako ho nedávajte ani nad vaňu. Rebrík ani žiadny hokerlík sa totiž na schody a do vane bezpečne umiestniť nedá, a tak budete mať veľký problém s umývaním. Do kúpeľne alebo na toaletu častokrát umiestňujeme kvôli šetreniu miesta zhrňovacie dvere. Pravda je však taká, že pri namontovaní zhrňovacích dverí sa otvor prechodu v skutočnosti zmenší. Okrem toho cez tento typ dverí prefukuje a je cez ne všetko počuť. Určite ich tak neodporúčame umiestňovať na toaletu.