Viete, čo je to home management? Domácnosť uprataná tak, že vám bude každý závidieť

Vrátili ste sa z návštevy u kamarátky, u ktorej ste obdivovali nablýskanú kuchynskú linku, podlahu, z ktorej by sa dalo jesť či krásne zariadenú obývačku? Ak si osvojíte správny home management, môže to tak vyzerať aj u vás!

Viete, čo je to home management? Domácnosť uprataná tak, že vám bude každý závidieť
(zdroj: unsplash.com)

Upratujte okamžite

Ak si myslíte, že jediný spôsob, ako mať doma stále upratané, je stať sa otrokom upratovania, mýlite sa. Stačí, ak na svoju domácnosť vyčleníte 20-30 minút denne. Základom spomínaného home managementu je hneď po sebe upratať. Dopili ste kávu? Odneste ju cestou do vedľajšej izby rovno do umývačky alebo do umývadla. Je to možno maličkosť, ale pri desiatkach takýchto maličkostí, ktoré by ste neurobili, by vám doma zostal parádny neporiadok. Určite každej veci v domácnosti svoje miesto a dbajte na to, aby ste ju po jej použití na dané miesto vždy vrátili späť.

Preč so zbytočnosťami

Čím viac vecí, tým väčší neporiadok. Nie, fotku svojho ex-priateľa a šaty zo stužkovej už doma určite potrebovať nebudete. Ak máte veľa oblečenia, predajte ho trebárs na nejakom bazári a ešte si aj privyrobíte. Získané peniaze môžete potom investovať do nového zariadenia, prípadne ich využiť na niečo iné. Zlaté pravidlo, ktoré nám vtĺkali do hlavy ešte naše mamy – vyzúvajte sa. Možno sa vám zdá, že ak raz za čas prebehnete v topánkach po byte, nič sa nedeje, ale opak je pravdou. Budete musieť častejšie vysávať. Tak isto nepobehujte po byte s jedlom v rukách, zbytočne natrúsite. Investujte do ručného vysávača – stane sa z neho skvelý pomocník, vďaka ktorému budete zvládať pravidlo okamžitého upratovania oveľa ľahšie.

Maličkosti robia veľké veci

Vstávať o pár minút skôr sa oplatí, pretože nielen stihnete rannú kávu, ale aj ustlať posteľ. Rovnako môžete ráno vykonať akúkoľvek inú maličkosť, ktorá vašu domácnosť odbremení od neporiadku – naplniť práčku, odložiť oblečenie zo včerajšieho dňa, upratať kúpeľňu. Ani pred spaním by ste nemali zabúdať na niekoľko maličkostí. Napríklad odstráňte z drezu všetok špinavý riad a čistý uložte do skriniek. Nedojedené potraviny a jedlá odložte do chladničky, tie po expirácii vyhoďte. Zaveďte si do skriniek prehľadný systém vďaka dózam a triediacim organizérom. Týmito pravidlami sa nielen vyhnete nárazovému niekoľkohodinovému upratovaniu, ale zároveň si zautomatizujete veci, vďaka ktorým bude váš domov každý deň vyzerať čisto, upratane a teda aj útulne.